3 gün 2 gece Kapadokya Turu

Genel Bakış

Dünyanın en etkileyici manzaralarından birine sahip olan Kapadokya’nın büyüleyici atmosferinde göz kamaştırıcı kaya oluşumları, peri bacaları ve yeraltı şehirlerini keşfederek rüya gibi bir 3 gün geçirmeye ne dersiniz?

Aktivite Özellikleri

 • Gez dünyayı gör Kapadokyayı..
 • Kapadokya eşsiz bir doğa harikasıdır
 • Kapadokya sihirli vadiler diyarıdır
 • Kapadokya muhteşem bir yeryüzü harikasıdır

Detaylar

Kapadokya UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış müstesna güzellikle bir bölgedir.

Katpatuka olarak da bilinen Kapadokya adı Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelir.

Kökleri Orta Asya’nın kalbine uzanan bu büyüleyici bölge yaklaşık 3 ila 9 milyon yıl önce yanardağların patlaması sonucu ortaya çıkan göller ve ırmaklarda oluşan tortul kayalar ve yumuşak tüflerle kaplanmış, milyonlarca yıl süren coğrafi olaylar sonucunda bu eşi benzeri olmayan göz kamaştırıcı manzara ortaya çıkmıştır.

Göreme yakınlarındaki peri bacaları, kayaların aşınmasıyla sanki sihirli bir el tarafından yontulmuş gibi görünen konik gövdeli minareyi andıran yüzlerce doğal yapıdan oluşmuştur. Bölge insanının Kapadokya bölgesinin kalbinde yer alan yumuşak kaya ve volkanik kalıntıları oyarak yaptığı ev, kilise ve manastırlar görülmeye değer bir mucizedir.

Bu tur ile eski ticaret yollarında inşa edilmiş olan bir kervansaray ve Saratlı Kırkgöz yeraltı şehrini de görme imkanı elde edeceksiniz. Uçhisar kalesinin kaya evlerini ve her köşesi güvercinlerle dolu olan güvercinlik vadisini de keşfedeceğiniz muhteşem bir güne hazır olun. Çavuşin Köyü kaya evleri ve kaya kilisesinin göz kamaştırıcı mimarisi sizi bambaşka dünyalara sürüklerken, oniks taşı atölyesi ve halı dokuma atölyesine yaptığınız ziyaret ile el sanatlarını yerinde görme fırsatı yakalayacaksınız.

Tarih ve kültürle dolu muhteşem zenginlikte manzara ve yapılara tanık olacağınız bu olağanüstü geziyi hayatınız boyunca unutamayacaksınız.

1′ inci Gün: Kapadokya’ya Yolculuk

Sizi otelden aldıktan sonra Akdeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan ve Alpleri andıran Toros Dağlarına geçiş yapacağız. Yaklaşık 1,5 saat sonra kahvaltının ardından Konya’da bulunan Mevlana Müzesi ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Bir sonraki durak yol üzerinde bulunan bir kervansaray ve Saratlı Kırkgöz yeraltı şehri. Kapadokya’ya varış ve gece için otele giriş.

2′ inci Gün: Tam gün Kapadokya turu

2′ inci Günü Kapadokya ve Devrent Vadisi bölgesini keşfederek geçireceksiniz. Bugün ziyaret edeceğiniz yerler Paşabağ Vadisi, Göreme vadisi ve peribacalarının arasına gizlenmiş güzel bir yer olan Göreme köyünden oluşuyor. Öğle yemeğinden sonra Çavuşin Vadisine yolculuk. Gece ekstra olarak tercih edebileceğiniz semazen gösterisi ve Türk gecesi etkinlikleri mevcut.

3′ üncü Gün: Eve dönüş

Dönüş yolumuzda toprak çanak çömlekleriyle ünlü Avanos köyünde mola vereceğiz. Türkiye’nin en uzun nehri olan (1355 km) Kızılırmak Nehrini göreceğiz. Bir çanak çömlek atölyesinde mola verecek ve “3 Güzeller” peri bacalarını ziyaret edeceğiz. Aksaray’da ünlü İpek Yolu üzerinde öğle yemeği keyfini yaşayacaksınız.

Kapadokya Balon turu:
Tur Rehberimizi turun ilk günü Kapadokya yolunda balon turu rezervasyonlarını kabul edecektir. Ödeme tur rehberimize nakit olarak yapılabilir. Rehberimiz balon turu için tüm gerekli işlemleri yaparak balon turu için otelden alınışınızı organize edecektir.

Dahil Olanlar

 • Otelden alma ve otele bırakma
 • Kapadokya da Otelde çift kişilik odada 2 gece YP konaklama
 • Rehberlik hizmeti (Türkçe)

Dahil Olmayanlar

 • 3 gün Öğle Yemeği
 • İçecekler & Kişisel harcamalar
 • Göreme açık hava müzesi girişi
 • Yeraltı şehri bileti
 • Balon turu
 • Türk gecesi şovu
 • Semazen gösterisi

Hatırlamanız Gerekenler

Uygun tur fiyatı sunabilmek için: 3-günlük Kapadokya turu bir başka yerel seyahat acentesi ile ortak düzenlenir.

Talep edilmesi durumunda 4 yıldızlı otelde konaklama imkanı tur Rehberimize yapılacak ekstra ödeme ile sağlanabilir.

Mevsimsel nedenler veya başka gerekçelerle seyahat programında küçük değişiklikler yapılabilir. Bazı müze ve ören yerlerinin ziyaret edilmesi yenileme çalışmalarından dolayı mümkün olmayabilir. Çok sıcak geçen Temmuz ve Ağustos aylarında açık hava müzeleri ve ören yerlerinde verilecek molalar ve yapılacak ziyaretler planlanandan daha kısa tutulabilir.

Tur fiyatları çift kişilik odada birlikte konaklama baz alınarak belirlenmiştir. Müşterinin yapacağı ek ödeme ile çift kişilik odada tek kişi konaklama imkanı mevcuttur.

Bu turda yöresel el sanatları üretim yerlerinde alışveriş molaları verilir.

Kapadokya Balon turu:
Tur Rehberimizi turun ilk günü Kapadokya yolunda balon turu rezervasyonlarını kabul edecektir. Ödeme tur rehberimize nakit olarak yapılabilir. Rehberimiz balon turu için tüm gerekli işlemleri yaparak balon turu için otelden alınışınızı organize edecektir.

Bir cevap yazın