Manavgat Irmağında Tekne Turu ve Manavgat Şelalesi Turu

Genel Bakış

Manavgat Nehri’nin nefes kesici manzaraları eşliğinde harika bir tekne turuna, Pazar gezintisi ve Manavgat Şelalesi turuna hazır mısınız? Manavgat Nehri’nin kıyılarında ağaç gövdelerine ve uzun dallara sıra sıra zincir gibi dizilmiş nehir kaplumbağaları için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın!

Aktivite Özellikleri

  • Nehrin hasretle denize kavuştuğu Manavgat’ın altın kumlarla kaplı muhteşem plajında denizin ılık ve tuzlu sularının keyfini çıkarabilir ya da Manavgat nehrinin buz gibi sularına dalarak canlanabilirsiniz
  • Ayrıca Manavgat şelalesi ziyareti ile büyük halk pazarında serbest zaman gününüze değer katacak

Detaylar

Turumuz, otelden alınıp Side limanına götürülmeniz ile başlıyor. Burada bineceğiniz tekne kıyı boyunca ilerleyerek Side’deki Apollon Tapınağı’ndan geçecektir, fotoğraf makinelerinizi unutmayın! Bir saat kadar sonra nehrin ağzından yukarıya doğru geçeceğiz. Burada hem yüzebileceğiniz hem de deniz kıyısında ya da serin nehir kıyısında yürüyüş yapabileceğiniz bir mola vereceğiz. Manavgat Nehri’nin ağzı, uzun bir kum set ile bir tarafı boyunca korunmaktadır. Sakin suyu kim sevmez?

Nehrin hasretle denize kavuştuğu Manavgat’ın altın kumlarla kaplı muhteşem plajında keyif yapmak tam size göre mi? Burada isterseniz denizin ılık ve tuzlu sularının keyfini çıkarabilir ya da Manavgat nehrinin buz gibi sularına dalarak canlanabilirsiniz.

Nehirden yukarıya çıkmaya başladıktan bir süre sonra bir balık çiftliğini ziyaret etme şansınız olacak. Burada nehir kıyısı boyunca kaplumbağalar görebilirsiniz. Tersaneleri geçtikten sonra Manavgat’ a ulaşacağız. Burada bir otobüse binip güzelliği ile ünlü Manavgat şelalesine doğru yol alacağız. Şelaleyi turladıktan sonra pazarda eliniz kolunuz dolana kadar alışveriş yapabileceğiniz Manavgat merkeze geri döneceğiz.

Bu doyumu olmayan tekne turu esnasında teknemizin terasında bol bol güneşlenebileceğiniz gibi yüzme molasında tekneden atlayarak denizde yüzebileceksiniz. Teknede öğle yemeğimizin tadına varıp Manavgat’ın ünlü rengarenk açık hava pazarına uğrayarak burada birkaç saat dolaşacağız. Pazarda bir köşede yerli köylü kadınlar tazecik meyve ve sebzelerini satarken diğer köşede de dünyaca ünlü markaların imitasyon marka t-shirt, şort, kot pantolon ve çantaları ile kendinizi şımartabilirsiniz.

Dahil Olanlar

  • Otelden alma ve otele bırakma
  • Tekne gezisi
  • Rehberlik (Türkçe)
  • Teknede öğle yemeği

Dahil Olmayanlar

  • İçecekler & Kişisel harcamalar
  • Manavgat şelalesine giriş ücreti
  • Fotoğraf ve Videolar

Hatırlamanız Gerekenler

Kış mevsiminde, hava şartları nedeniyle Kasım ve Nisan ayları arasında bu tur sadece Manavgat Nehrinde düzenlenir.
Nisan ayından Ekim sonuna kadar ise turlar Side’de bulunan antik limandan ya da Manavgat ırmağından başlayıp denizde devam eder yine ırmakta son bulur.

Manavgat ilçesinde iki farklı pazar kurulur: Pazartesi pazarı kapalı açık ve kapalı Pazar şeklindedir. Perşembe günleri ise nehrin diğer tarafında Pazar kurulur ve çadır ve şemsiyelerle korunan açık bir pazardır. Sadece küçük bir bölümü kapalıdır.

Bir cevap yazın